KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545539
nr 1454 5539
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Havsvik. Olja på pannå. Signerad, 21x34, yttermått inklusive ram: 26x40 cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:55:31
100 kr
200 kr
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter